دانلود بازی | نرم افزار | آهنگ

جستجو سایت

خبر

چه کسانی سبد کالا دریافت می کنند؟

بازنشستگان تامین اجتماعی و کشوری و لشکری

برای اینکه بفهمید سبد کالا به شما تعلق گرفته است یا نه , کد ملی سرپرست خانوار را به عدد 700799 پیامک کنید تا جواب برایتان ارسال شود لازم به ذکر است اطلاعات این سامانه پیام کوتاه هنوز کامل نیست

توضیحات تکمیلی :
قید درآمد کمتر از ۵۰۰هزار تومانی وزارت صنعت بر مصوبه هیأت دولت موجب حذف گسترده فهرست مشمولان نیازمند سبد کالایی خانوار ازجمله کارگران و بازنشستگان تحت‌پوشش تأمین اجتماعی شد.
توزیع نخستین سبد کالایی در حالی از امروز آغاز می‌شود که طبق مصوبه هیأت دولت سرپرستان خانوارهای مستمری بگیرو کارگران مشمول قانون کار و تأمین اجتماعی ازجمله مشمولان این سبد اعلام شدند اما وزارت صنعت، معدن و تجارت در نخستین اطلاعیه درج شده روی سامانه اینترنتی سبد کالا، با افزودن قید «درآمد کمتر از 500هزار تومانی» برای برخورداری این دو گروه از سبد مذکور، دایره مشمولان سبد کالا را از تعداد 15میلیونی سرپرستان خانوار که قبلا وعده داده شده بود به حدود 9تا 10میلیون کاهش داده که این امر موجب نارضایتی و سردرگمی بسیاری از مردم در مورد علل دریافت نکردن این سبد شده است.

دیروز بسیاری از خوانندگان به‌ویژه کارگران فصلی، رانندگان تاکسی، کشاورزان و مشاغلی که متصل به هیچ سازمان و ارگانی نبوده و تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی نیز نیستند در تماس با همشهری نارضایتی شدید خود را از مشخص نبودن معیارهای تخصیص سبد کالایی اعلام و ضعف اطلاع‌رسانی در زمینه مشمولان سبد کالایی را عامل سردرگمی خود قلمداد کردند. این در حالی است که مسئولان وزارت صنعت هرگونه پاسخگویی در زمینه تعداد مشمولان سبد کالایی را خارج از حیطه وظایف خود قلمداد و پاسخگو ی در این زمینه را به ستاد هدفمندی یارانه‌ها و دولت ارجاع می‌دهند.

از کار افتادن سامانه و درگاه اینترنتی سبد کالا

اختلال در سامانه و درگاه اینترنتی تخصیص سبد کالایی در حالی صورت گرفته که پیش از این وزارت صنعت راه‌اندازی سامانه 5000499 و یا مراجعه به در گاه اینترنتی www. yaraneh. kala. ir را به‌عنوان 2روش اطلاع مردم از دریافت یا عدم‌دریافت سبد کالایی اعلام کرده بود اما روز گذشته از کار افتادن این دو سامانه موجب تشدید سردرگمی مردم شد.

راه‌اندازی سامانه جدید پیامکی

یک مقام مسئول در وزارت صنعت نیز با تأیید از کار افتادن سامانه پیامکی و درگاه اینترنتی سبد کالا به خبرنگار ما گفت: حجم زیاد مراجعه به این سامانه و پایگاه اینترنتی عامل ایجاد اختلال بوده است به‌نحوی که در نخستین ساعات روز گذشته 8میلیون تراکنش در این سامانه به ثبت رسیده است. به گفته وی وزارت صنعت در حال بررسی برای راه‌اندازی سامانه پیامکی دیگری با شماره 700799 برای اطلاع‌رسانی در زمینه سبد کالایی و فعال‌سازی‌ سامانه اطلاع‌رسانی همراه اول از طریق وارد کردن #799* است که راه‌اندازی سامانه پیامکی جدید هنوز نهایی نشده است.

در عین حال تنها آن دسته از بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی که حقوقشان کمتر از 500هزار تومان است سبد کالای دولت را دریافت می‌کنند. این در شرایطی است که بازنشستگان دولت و بازنشستگان نیروهای مسلح سبد کالا را خواهند گرفت و برای این کار از سوی دولت برنامه‌ریزی شده است؛ به این ترتیب دولت 2 رویه‌ متفاوت را در مواجهه با بازنشستگان درنظر گرفته است.

برای گروهی شرط میزان حقوق تعیین کرده درحالی‌که گروهی دیگر بدون هیچ محدودیت مشمول دریافت کمک دولت شده‌اند. تصمیم دولت برای توزیع تبعیض‌آمیز سبد کالا میان بازنشستگان سبب شده تا بازنشستگان تأمین اجتماعی نسبت به این تصمیم ابراز نارضایتی کنند. یکی از این بازنشستگان در اعتراض به تصمیم دولت گفت: چه دلیلی وجود دارد که دولت یک چنین تبعیضی را در میان ما برقرار کرده است، ‌اگر قرار است سبد کالا به بازنشستگان داده شود چه فرقی می‌کند که بازنشسته ارتش باشد یا تأمین اجتماعی؟ برای ما خیلی عجیب است که دولت نسبت به بازنشستگان تأمین اجتماعی نگاهی متفاوت دارد و نوبت ما که می‌شود تصمیم می‌گیرند که یک گروه را حذف کنند.

جرقه ماجرا

در خبری که با عنوان جزئیات طرح سبد کالای دولت در سال‌جاری منتشر شد نام گروه‌های بسیاری ازجمله بازنشستگان دولت و نیروهای مسلح قید شده اما از بازنشستگان تأمین اجتماعی نامی به میان نیامده بود و همین موضوع سبب تشکیل نخستین موج نارضایتی میان بازنشستگان شد، اما چند روز بعد علی اصغر بیات، رئیس کانون عالی بازنشستگان، از توافق‌های شفاهی برای حل این مشکل بازنشستگان خبر داد و گفت که برای بررسی این مشکل کارگروهی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشکیل شد و رئیس این کارگروه اعلام کرده که این مشکل حل شده و بازنشستگان تأمین اجتماعی نیز همچون دیگر گروه‌ها این سبد را دریافت خواهند کرد.

او که پیش از این به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نامه‌ای نوشته و این مشکل را مطرح کرده بود. وی تأکید کرده‌بود که هرگز به‌صورت رسمی پاسخی به این نامه داده نشده است اما نشانه‌هایی وجود دارد که مشخص می‌کند جای نگرانی نیست.
پس از انتشار این اطلاعات در رسانه‌ها سیدتقی نوربخش مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت که اطلاعات 2میلیون مستمری‌بگیر و بازنشسته را در اختیار مسئولان قرار داده‌ایم تا برای واگذاری سبد کالا تصمیم بگیرند.


چند نفر جا می‌مانند

حدود 260هزار نفر از مستمری‌بگیران و بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی حقوق ماهانه‌شان 500هزار تومان و کمتر از 500هزار تومان است، با محدودیتی که دولت برای واگذاری سبد کالا ایجاد کرده است فقط همین 260هزار نفر می‌توانند صاحب سبد کالا شوند با توجه به اینکه تعداد بازنشستگان تأمین اجتماعی یک میلیون و 300هزار نفر است می‌توان نتیجه گرفت که بیش از یک میلیون نفر از بازنشستگان و مستمری بگیران تاکنون از دریافت سبد کالا محروم شده‌اند.

مشکل حل می‌شود؟

اگر چه خبرهایی از گوشه و کنار رسیده است که دولت درصدد برطرف کردن این مشکل است،تا زمان تنظیم این گزارش هیچ خبر رسمی‌ای در این‌باره منتشر نشده است. تنها کسی که از تلاش‌هایی در این زمینه خبر داد علی اصغر بیات، رئیس کانون عالی بازنشستگان است که گفت: در حال رایزنی برای حل این مشکل هستیم تا بتوانیم سبد کالا را در اختیار تمامی بازنشستگان تأمین اجتماعی قرار بدهیم.

علاوه بر این یک منبع آگاه به همشهری گفت: این مشکل تا پیش از ظهر امروز حل خواهد شد. بنابر اخباری که تا‌کنون منتشر شده است سبد کالای دولت تا پایان امسال در 2نوبت بهمن و اسفند‌ماه توزیع می‌شود. این سبد حاوی 10کیلو برنج، 4کیلو گوشت مرغ،1.8 کیلو روغن، 800گرم پنیر و 1.8 کیلو تخم‌مرغ است.منبع : سبد کالا به چه کسانی نرسید؟

سایت تابناک مطرح کرد :
فروش میلیاردی کالای تقلبی پیش چشم مسئولان در رسانه‌ ملی+اسناد

تولیدکنندگان کرم‌هایی با نام حلزون و نیو تودی، سال‌های متمادی حمایت مالی شبکه‌های تلویزیونی وابسته به جریانات برانداز نظام را در خارج از کشور به عهده داشته‌اند.

خبرگزاری فارس: فروش میلیاردی کالای تقلبی پیش چشم مسئولان در رسانه‌ ملی+اسناد

محصولات شرکت سپیده ماهان : کرم حلرزون | اموزش انگلیسی بدون توقف | کباب پز | کفش پیاده روی تن تاک (چینی) و  . . .


که برخی کالا های بالا هنوز هم در صدا و سیما تبلیغ می شوند ...

لطفا این خبر رو منتشر کنید تا همه اطلاع داشته باشند :

 
در گوگل به این مطلب امتیاز دهید 
منبع :
http://www.tabnak.ir

به گزارش سرویس فضای مجازی خبرگزاری فارس، سایت تابناک نوشت: «کرم حلزون اصل»؛ این شعار که پیشتر به گوش بینندگان ماهواره آشنا بود، مدتی است که به مدد تبلیغات گسترده در شبکه های مختلف صداو‌سیما، تا دورترین روستاهای کشور هم نفوذ کرده و این بار نه تنها از اعجاز استفاده از آن سخن به میان می‌آید، بلکه بر ایرانی بودن آن، تاکید مشددی می‌شود تا شرایط برای کلاهبرداری در مقیاس کلان فراهم‌تر از هر زمانی شود!

بنابر این گزارش، شنبه هشتم تیرماه جاری، بازرسان اداره کل نظارت بر مواد آرایشی وزارت بهداشت به سمت کارخانه پالیز طب شرق در کرج، جایی که کرم حلزون و نیو تودی به سفارش شرکت «سپیده ماهان» تولید می‌شد، حرکت کردند و پس از سپری شدن زمانی کوتاه، نتیجه بازرسی نشان داد که هیچ‌گونه سندی مبنی بر وجود مواد اولیه عصاره حلزون و همچنین ماده الانتویین در انبار و یا خط تولید کارخانه وجود ندارد.

اداره بهداشتی-آرایشی دانشگاه علوم پزشکی کرج (البرز) محل دیگری بود که بازرسی شد و البته آنجا هم مدارکی برای اثبات ساخت و آزمایشات کنترلی چنین فرمولی یافت نشد تا معلوم شود که ظاهرا کارشناسان معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی البرز چشمان خود را بر همه چیز بسته و نظارتی روی صدور پروانه و فرایند تولید نداشته‌اند تا به این ترتیب راه برای تقلب و فروشی بیش از 100 میلیارد تومان در سال برای چند نوکیسه هموار شود.

با آشکار شدن این حقایق، کمیته فنی و قانونی آرایشی بهداشتی وزارت بهداشت که گزارش بازرسان را دریافت کرده بود، بلافاصله پروانه محصولات شرکت سپیده ماهان را باطل کرد و متعاقب آن، حق صدور پروانه ها را از دانشگاه علوم پزشکی البرز سلب نمود و در اقدام تکمیلی، سازمان غذا و دارو هم طی نامه‌ای به تاریخ دوازدهم تیر ماه (چهارشنبه گذشته) به رئیس سازمان صداوسیما، خواستار توقف تبلیغ محصولات شرکت سپیده ماهان شد.

 

 برای مشاهده تصاویر در ابعاد بزرگتر، روی آنها کلیک کنید

معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو طی نامه‌ای به رئیس سازمان صداوسیما، ضمن اعلام توقف تولید محصولات تقلبی شرکت سپیده ماهان، توقف پخش آگهی‌های آن در رسانه ملی را خواستار شد

 

* این نوکیسه‌ها که بودند؟

گزارش های دریافتی حکایت از آن دارند که در پشت پرده ماجرا، آقای «م.ی» و خانم «ر.پ» (اسامی نزد «تابناک» محفوظ است) دو نفری بودند که در اولین تجربه کاری خود، در نهم شهریورماه سال 82، یک شرکت مسئولیت محدود را به نام شرکت خدماتی و بازرگانی سپیده ماهان و با سرمایه اولیه دو میلیون تومان ثبت کردند. شرکتی که حتی توانایی خرید محلی برای خود نداشت و مجبور بود تا سال 90 چندین نوبت در محدوده خیابان آزادی تغییر آدرس دهد؛ چه برسد به اینکه دارای کارخانه و تولید صنعتی باشد.

ماجرای برملا شده امروز زمانی ابعاد حقیقی تر خود را نشان خواهد داد که بدانیم این شرکت در سال 90 اقدام به ثبت اسامی تجارتی زیر نموده است:

نیوتودی، حلزون، تن تاک، آدلی، مدارا، ترنتو، اینام، پنیلو و پلیل؛ اسامی متعدد و چه بسا خوش آب و رنگی که برای محصولاتی همچون: انواع کرم‌ها، صابون، شامپو و انواع محصولات بهداشتی و آرایشی، لاغری، کاهش وزن، کرم حلزون، روغن شتر مرغ(!)، محصولات آشپزخانه، بدنسازی و... تقاضای ثبت داده شده‌اند.

راز این ثبت اسامی هم چیزی نیست جز اینکه قرار بوده تمامی این محصولات به مرور (احتمالا طی مدتی کوتاه و به صورت پی در پی) روانه بازار شوند؛ به این صورت که پس از پی بردن مردم به بی‌تاثیر بودن یا بی ارزش بودن یکی از این محصولات تقلبی، مدتی بعد محصولی مشابه اما این بار با نام و شمایلی دیگر به بازار عرضه شده و کلاهبرداری ادامه بیابد.

 

 ثبت نام تجاری حلزون در میان آگهی‌های ثبت نام تجاری توسط این شرکت، از این رو جالب توجه است که در بازرسی از کارخانه آن، نه حلزونی مشاهده شده و نه عصاره و یا مواد برگرفته از آن! 

برخی از آگهی‌های ثبت نام تجاری که نشان از ادامه‌دار بودن برنامه مدیران شرکت سپیده ماهان برای عرضه محصولات قبلی با نام دیگر در آینده دارد

* شائبه ارتباط با جریانات خارج از کشور

تولیدکنندگان کرم‌هایی با نام حلزون و نیو تودی سالهای متمادی حمایت مالی شبکه‌های تلویزیونی وابسته به جریانات برانداز نظام را در خارج از کشور به عهده داشته اند و با فروش کالای خود به صورت قاچاق در کشور، توانمندی سازمانهای نظارتی را برای جلوگیری از ورود و  فروش این محصول به کشور را به چالش کشیده بودند.

اینجاست که وقتی یک شرکت مسئولیت محدود که سالها در پستویی در حال دست و پا زدن برای تامین دو میلیون تومان حقوق موسسین و مدیران خود بوده، بدون هیچ سابقه‌ای در تولید و برندی سازی تجارتی-آن هم در زمینه تخصصی حوزه سلامت،- ناگهان با چنین اعداد و ارقامی وارد فعالیت می‌شود، این شک را تقویت می‌کند که جریانی در پشت این حرکت قرار داشته و امثال مدیران این شرکت‌ها، تنها بازیگرانی بیش نیستند.

 

* چه کسی به این محصولات مجوز داده است؟

صدور این مجوزها در زمان ریاست سابق سازمان غذا و دارو با همکاری معاونت سابق این نهاد در حوزه غذا و بهداشتی-آرایشی صورت گرفته که با ورود دکتر عباس حاجی آخوندی به این سازمان، به رغم مخالفت‌های برخی کارشناسان، موضوع پیگیری و این تقلب آشکار گردید.

در این نوع از تجارت که تجار یهودی در اروپا، امریکا و آفریقای جنوبی مبدع آن هستند، همانند شرکتهای هرمی، محصولات در بازار اصلی عرضه نمی‌شوند که مبادا مردم با دیدن و لمس کردن آنها، قادر به محک زدن‌شان شده و حتی نارضایتی خریداران از طریق زنجیره فروشنده، توزیع کنندگان خرد و کلان و نهایتا شرکت، قابل پیگیری مستقیم باشد، بلکه تنها با نشان دادن کاتالوگ‌های فریبنده و فروش تلویزیونی و تلفنی، کالا  به محل اقامت مشتری ارسال می‌شود.

 

 

برخی از آگهی‌های ثبت تغییرات شرکت سپیده ماهان که نشان از تغییرات متعدد آدرس شرکت در طول چند سال داشته و حجم سرمایه‌گذاری و ارقام مالی آن را نشان می‌دهد!

* ضرر ریالی صداوسیما چقدر بوده است؟

با آشکار شدن نقش عواملی که مجوزها را صادر کرده و نظارت را فراموش کرده بودند، نقش ضلع سوم ماجرا آشکار می‌شود؛ جایی که رسانه ملی به عنوان بازوی قدرتمند تبلیغ این کالا، رخ نمایی کرده و نه تنها سهم بزرگی در رقم خوردن این رویداد تلخ به خود اختصاص داده، بلکه از جهات دیگری، خود هم طعمه این کلاهبرداری واقع شده است.

ماجرا از این قرار است که تعرفه پخش آگهی در صداوسیما برای محصولات ساخت ایران خیلی ارزانتر از محصولات وارداتی تعیین شده است و در کمال تعجب، در حالی که شرکت سپیده ماهان فقط پروانه ساخت کرم حلزون را در دست داشته و بقیه محصولاتش، وارداتی است، از تعرفه در نظر گرفته شده برای محصولات داخلی بهره برده است؛ موضوعی عجیب که با آرم ساخت ایران در بالای تبلیغات تلویزیونی محصولات این شرکت، خودنمایی می‌کرد اما کشفیات اخیر بر صحت آن خط بطلان کشید.

این در حالی است که سازمان غذا و دارو در نامه خود اعلام نموده که تجهیزات تبلیغ شده این شرکت نه مجوز تولید داخل دارند و نه مجوز واردات! گزاره‌ای به معنای نابود کردن تولید کننده داخلی در سال هایی که کمک به اقتصاد، محور اصلی شعار نظام بوده است.

به عبارت بهتر، می‌توان این گونه ادعا کرد که طی این مدت، شرکت سپیده ماهان به همراه شرکت مشاور تبلیغاتی خود (نام محفوظ است) میلیاردها تومان از پول صداوسیما (بیت‌المال) را نیز در جیب خود گذاشته و با زدوبند با چند کارمند واحد بازرگانی این سازمان، مدارک جعلی دال بر تولید داخل را در پرونده جا داده‌اند؛ البته این ضرر جدای از خسارت معنوی وارد شده بر اعتبار رسانه ملی نزد افکار عمومی است که پرداختن به آن در این مقال نمی‌گنجد.

 

* شائبه تبلیغ کالای قاچاق از رسانه ملی؟

اگر بازرگانی صدا و سیما خوش شانس باشد، باید کالاهای غیر تولید داخل این شرکت به هر شکل ممکن که شده، برگ سبز گمرکی داشته باشند چراکه در غیر این صورت باید گفت که از بدو تاسیس رادیو و تلویزیون در کشور، برای نخستین بار خواهد بود که کالای قاچاق از این رسانه تبلیغ شده و به فروش رسیده است.

در صورت اثبات چنین تخلفی که مبنای آن جعل سند پروانه تولید داخلی محصول است، مدیران شرکت سپیده ماهان و شرکت تبلیغاتی مشاور آن (نام نزد تابناک محفوظ است) با مجازات های سنگینی مواجه خواهند بود.

 

* بازپس گیری حقوق خریداران

دادستان بعنوان مدعی العموم با ورود به پرونده می‌بایست در صدد بازپس گیری پول خریداران برآید، چراکه گزارش بازرسان و رای کمیته فنی وزارت بهداشت تایید می‌کند که در ساخت و فروش کرم حلزون تقلب رخ داده و آنچه که ادعا می شده با چیزی که فروش رفته مطابقت ندارد و در این میان میلیاردها تومان از این تجارت(!) کسب مال شده است.

گفتنی است که با توجه به ابعاد گسترده ماجرا، در گزارش‌های تکمیلی بعدی به ریشه یابی جنبه‌های دیگر این موضوع خواهیم پرداخت.

 

 

 


محصولات شرکت سپیده ماهان : کرم حلرزون | اموزش انگلیسی بدون توقف | کباب پز | کفش پیاده روی تن تاک (چینی) و  . . .

که برخی کالا های بالا هنوز هم در صدا و سیما تبلیغ می شوند ...

لطفا این خبر رو منتشر کنید تا همه اطلاع داشته باشند :

 

در گوگل به این مطلب امتیاز دهید

 


پس نتیجه می گیریم همه تبلیغات صدا و سیما دروغه محضه و دارن از اعتماد مردم سو استفاده می کنن


منبع :

http://www.tabnak.ir

و

http://www.alef.ir/vdcfxmdyew6d1ca.igiw.html?193807 

زلزله بسیار شدیدی امروز شهرستان سراوان سیستان و بلوچستان را لرزاند 

شدت این زمین لرزه 7.8 ریشتر گزارش شده است و در عمق 90 کیلومتری زمین رخ داده است که خوشبختانه به دلیل فاصله زیاد با شهرستان های اطراف (80 کیلومتر) تلفات زیادی نداشت .

زمان دقیق این زمین لرزه 14:15  روز 27 فروردین 1392 می باشد

دومین زمین لرزه هم با قدرت 7.6 ریشتر در پس از چند ثانیه از زلزله اول دوباره این شهرستان را لرزاند .

اینترنت در ایران

تجارت الکترونیک به علت نبود زیر ساخت‌ها و قوانین لازم در سطح محدودی ارائه می‌گردد.
ایران دومین کشوری در خاورمیانه بود که به اینترنت متصل شد.[۲] از آن زمان، تعداد کاربران اینترنت  (adsl) در ایران روند فزاینده‌ای داشته به شکلی که در فاصلهٔ سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۸ با رشد متوسطی حدود ۴۸٪ در سال، این تعداد به حدود ۲۳٬۰۰۰٬۰۰۰ نفر رسید[۳] اما بر اساس آمار دسامبر ۲۰۱۲ ایران به لحاظ سرعت اینترنت در دسترسی برای کاربران خانگی، در بین ۱۷۸ کشور در جایگاه ۱۶۳ قرار گرفته‌است و از بین کشورهای خاورمیانه تنها مصر و سوریه رتبه پایین‌تری دارند.

کاربران اینترنت در ایران هم از فیلترینگ اعمال شده توسط نهادهای دولتی و هم از فیلترینگ معکوس اعمال شده توسط شرکت‌های وابسته به کشورهایی که ایران را تحریم کرده‌اند، رنج می‌برند. قیمت اینترنت در ایران گران‌ترین قیمت ممکن در دنیا به نسبت سرعت و کیفیت و حجم دانلود است.

منبع :ویکی پدیا و عصر ایران

جدول مقایسه اینترنت ایران و جهان در ادامه مطلب

ادامه مطلب ...

 

تاريخ خبر : 1391-2-21    21 مرداد 1391

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران  نخستین زمین لرزه تبریز را ساعت 17٫19 به بزرگی 6.2 ریشتر اعلام کرد.

این زمین لرزه در موقعیت  38.49 شمالی و ۴۶٫۸۷ شرقی و عمق ۱۰ کیلومتر صورت گرفته است.

مرکز این زمین لرزه  17 کیلومتری اهر ، ۱۹ کیلومتری ورزقان ، ۳۵ کیلومتری هریس و  510 کیلومتری تهران، تهران اعلام شده است.

این زمین لرزه که مدت زمان آن بیشتر بود به قدری مردم تبریز را به وحشت انداخت که زن و بچه به حالت گریان به خیابان‌ها فرار کردند و برخی نیز از حال رفته‌اند.

هنوز از خسارت این زمین‌ها لرزه‌ها در تبریز و شهرهای مورد اشاره گزارش نشده است.

تا لحظه مخابره خبر هنوز تلفن‌های ثابت و همراه تبریز با اخلال مواجه هستند.

 

یکشنبه, 22 مرداد 1391 07:02
آخرين آمار زلزله تبريز 250كشته و2000 مجروح

در حالي كه امداد رساني به هموطنان زلزله زده در آذربايجان شرقي ادامه دارد مديرکل مديريت بحران استان اين استان در تازه‌ترين آمار تعداد قربانيان زلزله استان آذربايجان شرقي را 250 نفر و تعداد مجروحان اين حادثه را بيش از 2000نفر اعلام کرد.وزير كشور نيز به استان رفته تا از نزديك در جريان اقدامات انجام شده قرار گيرد.

به گزارش جام‌جم آنلاين با گذشت حدود 17 ساعت از وقوع زلزله 6.2ريشتري عصر ديروز در استان آذربايجان شرقي كه كانون آن در جاده ورزقان- اهر قرار داشت، عمليات جستجو و نجات در مناطق زلزله زده پايان يافته است و بر اساس آخرين آمار مخابره شده تاكنون 250 نفر از هموطنان در اين حادثه جان خود را از دست داده‌اند و بيش از 2 هزار نفر نيز مجروح شده‌اند.

زلزله در ساعت 16:53 دقيقه رخ داد و بلافاصله بعد از وقوع زلزله تيم مديريت بحران در استانداري آذربايجان شرقي تشكيل شد.

"حسن قدمي"، معاون وزير و رييس سازمان مديريت بحران كشور كه در منطقه حضور دارد از برگزاري جلسه شوراي هماهنگي مديريت بحران استان آذربايجان شرقي با حضور "مصطفي محمد نجار"، وزیر کشور خبر داده است.

سفر وزير كشور به مناطق زلزله‌زده

مصطفي محمد نجار ـ وزير كشور ـ صبح امروز از طريق فرودگاه تبريز وارد منطقه شده است و هم‌اكنون مستقيما وضعيت رسيدگي به حادثه ديدگان را بررسي مي‌كند.

رييس سازمان امداد و نجات جمعيت هلال احمر نيز كه از نزديك در جريان كمك‌رساني به مردم زلزله زده آذربايجان شرقي قرار دارد از پايان عمليات جستجو و نجات و توزيع چادر و پتو ميان زلزله‌زدگان خبرداده و گفت: با توجه به شدت حادثه 92 تيم امدادي شامل 863 امدادگر در منطقه حضور دارند و 71 دستگاه آمبولانس و 40 دستگاه خودروي عملياتي وظيفه پوشش امدادگران را بر عهده دارند

محمود مظفر در تشريح آخرين اقدامات امدادي به مردم آسيب ديده ورزقان و اهر گفت: شب گذشته در ميان زلزله‌زدگان اهر، 4329 تخته چادر و 9147 تخته پتو توزيع شد.

آماده‌باش گروه‌هاي پزشكي و اورژانس در مناطق زلزله‌زده

دكتر مرضيه وحيد دستجردي وزير بهداشت نيز از آماده‌باش كامل گروه‌هاي پزشكي و اورژانس در مناطق زلزله‌زده خبر داد و با اشاره به اين كه روز 500 گذشته واحد خوني براي زلزله‌زدگان ارسال شده است، گفت: ارسال كمك‌ها به بيمارستان‌هاي سه استان آذربايجان شرقي، آذربايجان غربي و اردبيل همچنان ادامه دارد.

دستور هيئت دولت براي بسيج نيروها در راستاي كمك به زلزله‌زدگان

اعضاي هيات دولت پس از وقوع زلزله ضمن اعلام پيام تسليت به بسيج نيروها براي امداد رساني به آسيب ديدگان دستور دادند. متن پيام تسليت اعضاي هيات دولت به مردم شهرستان‌هاي اهر، ورزقان و هريس به شرح زير است:

بسم الله الرحمن الرحيم

خبر وقوع زلزله در استان آذربايجان شرقي و كشته و زخمي شدن تعدادي از هم‌وطنان عزيزمان موجب تاسف و تاثر گرديد.

هيات دولت جمهوري اسلامي ضمن عرض تسليت و ابراز هم‌دردي با همه داغداران و آسيب‌ديدگان اين حادثه دردناك، در شبي كه تقدير همگان مقدر خواهد شد، از خداوند متعال، غفران و رحمت الهي كشته‌شدگان، شفاي عاجل مجروحان و صبر و شكيبايي بازماندگان و آسيب‌ديدگان را مسالت دارد.

دولت از ستادهاي حوادث غيرمترقبه و ديگر نهادهاي مسئول در استان مي‌خواهد با بسيج امكانات، پشتيباني‌ها و كمك‌هاي لازم را از مردم مناطق زلزله زده به عمل آورند. همچنين لازم است مسئولان استان‌هاي هم‌جوار، امكانات و تجهيزات امدادي و ساير كمك‌هاي لازم را در اختيار آن استان قرار دهند.

 


دوشنبه 23 مرداد 1391 - Aug 13 2012

چهارمين زلزله تبريز 8/3 ريشتر و در باسمنج روي داده است

 

خبرگزاري فارس: چهارمين زلزله تبريز كه امروز مقارن ساعت 13 و 29 روي داد، 3/8 ريشتر و در 7 كيلومتري شرق تبريز، بخش باسمنج بوده است.

به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز ، شبكه لرزه نگاري دانشگاه تبريز وابسته به موسسه ژئوفيزيك دانشگاه تهران اعلام كرد:بزرگي اين زمين لرزه 8/3 درجه در مقياس امواج دروني زمين و كانون آن در 7 كيلومتري شرق تبريز بخش باسمنج بوده است. اين گزارش مي افزايد، چهارمين زلزله در كلان شهر تبريز موجب وحشت دوباره مردم و هجوم آوردن به خيابان ها و ترافيك سنگين و اختلال در تلفن‌هاي ثابت و همراه را به همراه داشت. برپايه اين گزارش ، چهارمين زلزله كه وحشت دانش آموزان در مدارس شده بود عملاً مدارس را به تعطيلي كشاند. گزارش خبرنگار فارس از تبريز حاكي است، در 24 ساعت گذشته سومين لرزه نسبتاً شديد ديشب ساعت52/21 شب گذشته به قدرت حدود 9/3 و زلزله ساعت 15/22 به قدرت 6/4 درجه در مقياس امواج دروني زمين در دو كيلومتري شمال شرقي تبريز و همچنين زلزله‌ ساعت 6 و 23 دقيقه و پنج ثانيه صبح امروز منطقه خواجه به قدرت 4/3درجه در مقياس امواج دروني زمين حوالي روستاي كندرود در شرق تبريز و دلهره و ترس مردم از اين اتفاق،آموزش و پرورش استان آذربايجان شرقي مدارس تبريز را نوبت صبح تعطيل اعلام كرده بود. بر اساس اين گزارش، آموزش و پرورش استان آذربايجان شرقي مدارس مقاطع پيش دبستاني، ابتدايي و راهنمايي تبريز و حومه و منطقه خواجه مركز زمين لرزه‌هاي ديشب و صبح امروز را در نوبت صبح براي حفظ آرامش دانش آموزان و جلوگيري از انتقال اضطراب آنان به محيط آموزشي تعطيل اعلام كرده بود.


تصاوير :

 

7079056.bin

 

 

image

intensity

خبر - دانلود بازی کم حجم کامپیوتر آهنگ و نرم افزار جدید | svba.ir

برچسب های جدید


کپی برداری از مطالب و طرح این سایت بدون کسب اجازه از صاحب سایت ممنوع می باشد

Copyright © 2011-2017. All Rights Reserved By svba.ir

Theme Designed By svba

Google+