دانلود بازی | نرم افزار | آهنگ

جستجو سایت

مقدمه :

بر این باورم که اگر قرار به نقد کشاندن مجموعه باشگاه پرسپولیس بدلیل، اخذ نتایج ضعیف در نیم فصل اول لیگ برتر ، علی رغم ریخت و پاش های آنچنانی است. بایستی بدور از سلایق شخصی و احساسات درونی و با بهره گیری از منطق، ضمن ارائه نقاط ضف ، به فکر پیشنهاد راهکارهای مناسب هم بوده و زمینه را برای بهره وری لازم و استفاده این باشگاه بوجود بیاوریم . صرف تاخت و تاز به مدیر عامل یا سرمربی و سرپرست نمی تواند در نیم فصل دوم گره ای از مشکلات این تیم بزرگ را برطرف نماید . بدین لحاظ اگر بخواهیم نقد را از چهارچوب مدیریتی و کادر فنی این تیم خلاص و نگاهی فنی و عمیق تر بر روی شاخه های فرعی باشگاه معطوف نموده و به آنالیز انفرادی بازیکنان بپردازیم ،این موضوع با خود به ما ، ضعف های مدیریتی و فنی نیمکت رانمایان خواهد کرد . توجه شما را به آنالیزی از پست هافبک دفاعی این تیم در آخرین دیدار در مقابل تیم تراکتور سازی تبریز جلب می نمایم .

پست مورد نظر آنالیز ، هافبک دفاعی

شماره بازیکن ،18

میثم نقی زاده

سابقه بازی : از سال 1387 الی 1391 در لیگ دسته اول ایران و سپس پرسپولیس

عملکرد آماری این بازیکن در نیمه اول :

مالکیت توپ : 12 ثانیه

پاس سالم در میانه زمین : 9 پاس

توپگیری : 2 توپ

ضربه با سر به توپ در میانه زمین : 4 ضربه

شوت خارج از چهارچوب در وازه : یک شوت

واگذاری کرنر به حریف : یک کرنر

واگذاری پرتاب اوت دستی به حریف : یک اوت

عملکرد آماری در نیمه دوم :

مالکیت توپ : 15 ثانیه

پاس سالم در میانه زمین : 15 پاس

توپگیری : یک توپ

دفع توپ : یک دفع

پاس اشتباه در میانه زمین و تحت پرس : 6 پاس

تکل ناموفق: یک تکل

خطا کاری : یک خطا

واگذاری پرتاب اوت دستی به حریف: یک اوت

خصوصیات فردی و فنی مطابق با مشاهدات عینی و تمرکز 90 دقیقه ای روی این بازیکن:

از نظر شرایط بدنی و علی الخصوص پاها فاقد فاکتور لازم برای پست هافبک دفاعی ، ای کاش او در رده پایه فوتبال، پست دیگری را انتخاب می نمود . فاقد دوندگی لازمه یک هافبک دفاعی ،در زمان حملات حریف و در وضعیت یک در مقابل یک براحتی دریبل میخورد یا از بازی خارج میشود .جایگیری مناسبی ندارد .مبارز فوق العاد ه ای نیست که برای یک هافبک دفاعی از نان شب واجبتر است. در بازی با تراکتور فقط یک تکل ناموفق در بازی زد که آمار جالبی برای این پست نیست .غفلت در زمان دریافت گل از تیم تراکتور نیز در آنالیز این بازیکن مشهود است .پاس گل تراکتور سازی از فضای بازی که این بازیکن در اختیار بازیکن تراکتور قرار داد بدست آمد .تیمی که دفاع خوبی دارد با بازیکن ضعیف در پست هافبک دفاعی دچار مشکلات زیادی میشود که اصطلا حا فشار بازی مستقیم به خط دفاعی وارد شده و قابلیت های خط دفاعی را بواسط این فشار کاهش داده و درصد اشتباهات خط دفاعی را بالا میبرد . بدون تعارف این بازیکن مستعدد قرار گرفتن در این پست و جلوی این خط دفاعی نیست . نقی زاده با بازیکنان حریف درگیر نمی شود و همین عدم درگیری و ایجاد فاصله، زمان لازم را برای تفکر و ارسال صحیح به بازیکنان حریف میدهد . در زمان حمله تیمی نیز او به بازیکنان مهاجم اضافه نمیشود و اینکار او باعث ایجاد فاصله بین خطوط سه گانه میشود . و این فضای باز ایجاد شده در زمان برگشت ها موقعیت های مناسبی را در اختیار بازیکنان حریف قرار میدهد . جالب اینکه در زمان ارسال کرنر های حریف او در تیر یک دروازه قرار میگیرد که کمتر هافبک دفاعی وظایف جنگندگی و یارگیری را رها و در این نقطه قرار میگیرد .در بازی هوائی ضعف داشته و اکثر ضربات سر او در بازی با تراکتور بدون پرواز بدست آمده است . در پار ه ای از زمانهای بازی بدلیل ضعف بدنی تماشاگر بازی حریف میشود . بالای 90 درصد پاس های سالم او در میانه میدان صورت پذیرفته و در نزد او هنری از بازیسازی برای هافبک طراح یا ارسالهای بلند از جنس کریم باقری دیده نمی شود . از نکات جالب آنالیز این بازیکن عدم متوقف نمودن بازیکن حریف با خطا است که حتی یک مورد هم دیده نمی شود احتیاط و بازی منفعل در نوع بازی او به وضوح مشخص است .

این درست که علم فوتبال می گوید یک هافبک دفاعی حتی المقدور باید از نمایش تکنیکی بپرهیزد. اما وقتی او پا به توپ میشود آن تکنیک لازمه یک بازیکن در حد لیگ برتر در او دیده نمیشود . به بازیکنان شوتزن حریف اجازه زدن ضربه میدهد .و خود نیز علاقه آنچنانی به شوتزنی ندارد یا برای خود ایجاد موقعیت نمی کند که این موضوع هم به دلیل دور بودن او از پشت محوطه جریمه حریفان در زمان حملات تیم پرسپولیس برمیگردد .

تتمه :

میثم نقی زاده در پستی بازی میکند که یکی از پست ها و معضلات تیم پرسپولیس است او با حضور خود پس از 980 دقیقه در ترکیب پرسپولیس قابلیت خاصی از خود الا آگاهی محیطی و ساده بازی کردن نشان نداده است . بسیار سوال برانگیز است که او با چند فصل بازی در یکی از تیمهای لیگ دسته اولی بدون سابقه آنچنانی و شکوفائی با پرسپولیس قرار دادی 3 ساله بسته است . اگر بازیکنان لیگ برتر را در سه گروه الف و ب و ج قرار بدهیم او در گروه بازیکنان درجه ج قرار خواهد گرفت . برای پاسخ به این سوال کافی است بر نوع بازی و جنگندگی هافبک های دفاعی تیمهای بالای جدولی لیگ برتر نگاهی بیاندازیم . قطعا استفاده کامل از این بازیکن در تیم پرسپولیس نشانگر سه موضوع می تواند باشد .

1_ تیم پرسپولیس از نظر نیروی انسانی متخصص در مضیقه است؟

2_ گروه آنالیز باشگاه همکاری لازم با سرمربی را ندارد؟

3_ سلیقه مربیگری سرمربی پرسپولیس در چید مان بازیکنان ضعیف است ؟

هر چند در یک جمله می توان گفت نقی زاده خوش شانس ترین بازیکن تاریخ پرسپولیس است که اگر سال پیش به بازیکنان دیگر هم تیمی یا به همشهریان خود می گفت: سال بعد در پرسپولیس فیکس بازی می کند . همه تعجب می کردند . ضمن اینکه کاشف و معرف این بازیکن به تیم پرسپولیس را هم باید سردار رویانیان مورد مواخذه قرار بدهد . بسیار شایسته است ،اگر مبلغ قرار داد این بازیکن خوش شانس هم رسانه ای شود . تا هواداران پرسپولیس بدانند اگر این تیم نتیجه نمی گیرد به دلیل بهر ه برداری برخی اشخاص از پرسپولیس است که از جنس فوتبال نیستند . و بدنبال ............... تست فوتبال

اضافه کردن نظر


نظرات پس از تایید مدیریت منتشر می شود.
در صورت استفاده از کلمات توهین آمیز و یا کلمات رکیک ای پی شما بلاک می شود.
برای ذخیره کردن ادرس این صفحه می توانید از دو کلید ctrl + D (برای کامپیوتر) و یا دکمه add bookmark در مرورگر های موبایل و ... استفاده کنید.

کد امنیتی
تازه کردن

خوش شانس ترین بازیکن تاریخ پرسپولیس !! - دانلود بازی کم حجم کامپیوتر آهنگ و نرم افزار جدید | svba.ir

تبلیغات اینترنتی

برچسب های جدید


کپی برداری از مطالب و طرح این سایت بدون کسب اجازه از صاحب سایت ممنوع می باشد

Copyright © 2011-2018. All Rights Reserved By svba.ir

Theme Designed By svba

Google+