دانلود بازی | نرم افزار | آهنگ

جستجو سایت

تشکيل کميته مشترک دولت و مجلس براي کاهش وابستگي بودجه به نفت

به گزارش خراسان، لايحه بودجه باز هم تا موعد قانوني (۱۵آذر) به مجلس ارائه نشد تا حرف و حديث ها درباره بودجه سال آينده بالا بگيرد. در همين حال معاون پارلماني رئيس جمهور از برگزاري نشست هايي درباره لايحه بودجه سال ۹۲ در قالب کميته اي مشترک بين نمايندگاني از دولت و مجلس خبر داد و گفت: بودجه سال ۹۲ انقباضي خواهد بود و در راستاي اقتصاد مقاومتي طراحي شده که به نحوي وابستگي آن به نفت کمتر باشد. لطف ا... فروزنده در گفت وگو با ايسنا، گفت: بهروز مرادي - معاون برنامه ريزي و نظارت راهبردي رئيس جمهور - با حجت الاسلام والمسلمين ابوترابي فرد - نايب رئيس مجلس - و همچنين حجت الاسلام والمسلمين مصباحي مقدم - رئيس کميسيون برنامه و بودجه مجلس - در ارتباط با لايحه بودجه 92 در قالب يک کميته، نشست هايي خواهند داشت. وي با بيان اينکه "بودجه سال 92 انقباضي خواهد بود و در راستاي اقتصاد مقاومتي طراحي شده که به نحوي وابستگي آن به نفت کمتر باشد"، اظهار کرد: در اين راستا قرار است نشست هايي جهت هماهنگي بيشتر در قالب اين کميته برگزار شود.

لاريجاني: لايحه بودجه امروز(ديروز) بايد به مجلس مي آمد

در همين حال، رئيس مجلس شوراي اسلامي در پاسخ به تذکر نادر قاضي پور نسبت به زمان ارائه لايحه بودجه، گفت: تذکر شما وارد است و امروز بايد لايحه بودجه به مجلس مي آمد.به گزارش خبرگزاري خانه ملت، نادر قاضي پور در نشست علني چهارشنبه ۱۵آذر مجلس شوراي اسلامي،در تذکري شفاهي به رئيس مجلس، گفت: دولت بايد طبق قانون لايحه بودجه را امروز (ديروز)به مجلس ارائه مي کرد، آيا لايحه بودجه را تحويل گرفتيد؟علي لاريجاني در پاسخ به قاضي پور با بيان اين که تذکر شما وارد است، گفت: لايحه بودجه بايد امروز (ديروز) از سوي دولت به مجلس ارائه مي شد. در همين حال، احمد توکلي نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي با بيان اين که قانون برنامه پنجم بهترين چارچوب لايحه بودجه است، گفت: لايحه بودجه ۹۲ امروز(ديروز) به مجلس نمي رسد.

احمد توکلي در گفت وگو با فارس با اشاره به اينکه 15 آذر موعد تحويل بودجه سال 92 کل کشور بود، اظهار داشت: برخي براي ارائه لايحه بودجه سال 92 قصد معطلي دارند.عضو کميسيون برنامه و بودجه در پاسخ به اين سؤال که دليل اين معطلي و عدم ارائه لايحه بودجه در موعد قانوني چيست، تأکيد کرد: همانند ديگر کارهاي دولت، اين کار هم به اين صورت است؛ عده اي نمي خواهند کشور را درست اداره کنند.

نماينده تهران در خصوص نرخ ارز مرجع براي قانون بودجه سال 92 کل کشور، گفت: نرخ ارز را نمي توان پيش بيني کرد، چرا که نرخ ارز قابل اندازه گيري نيست.وي افزود: ذخاير و نرخ ارز که به صورت انحصاري در دست دولت باشد، داراي يک سري قواعد علمي است، يعني اگر ارز 500 توماني دارند، به همان ميزان عرضه کنند و ديگر هم نبايد چانه زني کنند.در همين حال نماينده مردم آمل گفت: قرار شده که ابوترابي فرد پيگير ارسال لايحه بودجه از سوي دولت به مجلس باشد.عزت ا... يوسفيان ملا عضو کميسيون برنامه و بودجه مجلس شوراي اسلامي در گفت وگو با فارس اظهار داشت: به احتمال زياد لايحه بودجه تا پايان آذرماه به مجلس فرستاده شود.در همين حال، حسين فتاحي عضو کميسيون صنايع مجلس در گفت وگو با فارس با بيان اينکه قرار بود لايحه بودجه ۱۵آذر به مجلس تقديم شود، اظهار داشت: اين موضوع عملي نشد ولي احتمالاً دولت اوايل هفته آينده لايحه بودجه 92 را به مجلس ارائه مي کند.وي افزود: دولت لايحه بودجه 92 را يک شنبه يا نهايتاً دوشنبه هفته آينده به مجلس تقديم مي کند.طبق آيين نامه داخلي مجلس شوراي اسلامي دولت بايد حداکثر تا پانزدهم آذر ماه لايحه بودجه سال آينده را به مجلس ارائه کند اما به رغم تاکيد مسئولان دولتي مبني بر اينکه سعي مي شود لايحه در زمان مقرر ارائه شود، امسال هم جزو سال هايي است که لايحه بودجه در تاريخ معين شده به مجلس نرسيد. به گزارش ايسنا تاخير در ارائه لايحه بودجه به مجلس شوراي اسلامي موضوع جديدي نيست و همواره طي سال هاي گذشته اتفاق افتاده است به طوري که لايحه بودجه 80 در 16 آذر 79، بودجه 81 در دوم دي 80، بودجه 82 در دوم دي ماه 81، بودجه 83 در دوم دي 82، بودجه 84 در 19 دي 83، بودجه 85 در 25 دي 84، بودجه 86 در اول بهمن 85، بودجه 87 در 17 دي 86، بودجه 88 در هشتم بهمن 87، بودجه 89 در چهارم بهمن 88 و بودجه 90 در اول اسفند 89 و بالاخره بودجه 91 در 12 بهمن 90 ارائه شده اند.

اضافه کردن نظر


نظرات پس از تایید مدیریت منتشر می شود.
در صورت استفاده از کلمات توهین آمیز و یا کلمات رکیک ای پی شما بلاک می شود.
برای ذخیره کردن ادرس این صفحه می توانید از دو کلید ctrl + D (برای کامپیوتر) و یا دکمه add bookmark در مرورگر های موبایل و ... استفاده کنید.

کد امنیتی
تازه کردن

بودجه 92 هم دير شد ! - دانلود بازی کم حجم کامپیوتر آهنگ و نرم افزار جدید | svba.ir

تبلیغات اینترنتی

برچسب های جدید


کپی برداری از مطالب و طرح این سایت بدون کسب اجازه از صاحب سایت ممنوع می باشد

Copyright © 2011-2018. All Rights Reserved By svba.ir

Theme Designed By svba

Google+